60 שניות על ניפוץ מיתוסים והרגלי רכישה גרועים של שמן זית

60 שניות על ניפוץ מיתוסים והרגלי רכישה גרועים של שמן זית

כל שנה בעונת המסיק הטלפון לא מפסיק לצלצל עם פניות בסגנון הזה:

“שלום, בית הבד פתוח? אני רוצה לבוא לקנות שמן זית בג’ריקן ישר מהמכונה”
אז אני מסבירה ששמן “ראשון המסיק” מלא בחלקיקי פרי שכעבור כחודש שוקעים לתחתית המיכל ומקלקלים את השמן ולכן אנו מקפידים לסנן את השמן בפילטר מיוחד שלוכד את חלקיקי הפרי בטרם שקיעתם ואנחנו מוכרים את השמנים שלנו רק לאחר סינון.

מסתבר שיש הרבה מאד אנשים ש”לא רוצים שיעבדו עליהם” וחושבים שרק אם הם יקנו שמן זית ישר מהמכונה הם יוכלו להיות בטוחים שהשמן “אמיתי”.

אז בבקשה תספרו לאנשים האלה שאם קונים שמן זית מיצרן מקצועי וקפדן, השמן עובר סינון ונשמר במיכלי נירוסטה “always full” (המכסה נצמד לשמן ומונע כניסת אויר וחמצן) – הוא נשאר טרי ואיכותי במשך כל השנה ולכן אין צורך (ולא כדאי) לקנות בעונה מיכל גדול לכל השנה (השמן יתחמצן לכם בבית) ואפשר ואף מומלץ לקנות כל 3-4 חודשים את הכמות הנדרשת.

אז איך תדעו אם היצרן שאתם קונים ממנו הוא מקצועי וקפדן?
1. תשאלו – תבררו האם השמן סונן ובקשו לראות את מיכלי האיחסון.
2. תטעמו – לא קונים שמן זית לפני שטועמים! אם יש לשמן ארומה פירותית או עשבונית רעננה ובטעם מורגשת מרירות וחריפות ונשארת תחושה נקיה בפה – זהו שמן זית כתית מעולה. אם יש לשמן ריחות לוואי שמזכירים צבע / חומץ / זיתים כבושים והוא משאיר בפה תחושת יובש או דביקות – זהו שמן מקולקל.
ואגב, יצרני שמן זית איכותיים הם ברובם גם טועמי שמן זית מוסמכים או שמעסיקים יועצים לאיכות שמן זית שמלווים אותם בכל תהליך הגידול, המסיק, העצירה והטיפול בשמן.
אז – חפשו את המקצועיות ולא את ה”אותנטיות” – היצרן המקצועי הוא כזה שחי ונושם שמן זית ואיכות ללא פשרות – כשתפגשו אותו לא יהיה לכם צל של ספק לגבי האותנטיות של השמן !

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
×

עגלת קניות

[contact-form-7 id=”298″ title=”Contact form”]

דילוג לתוכן